Podwyżki dla nauczycieli

i

Autor: Andrea Piacquadio / pexels Podwyżki dla nauczycieli

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2020. Różnica wynosi nawet... 1 zł

2020-09-01 11:22

1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. W życie weszły również nowe przepisy gwarantujące podwyżki dla nauczycieli. Dotyczą minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego. O ile wzrosły? Szczegóły na ESKA Białystok.

Rodzinna tragedia w Białymstoku. Policja: To było rozszerzone samobójstwo

Jakie podwyżki dla nauczycieli od 1 września?

Jak podaje Głos Nauczycielski, od 1 września 2020 roku wzrasta minimalna stawka wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Jest ona zależna od ich wykształcenia oraz stopnia awansu zawodowego.

Zobacz też: ABSURDALNA sytuacja przed przedszkolem w Ząbkach! Dzieci MOKNĄ, bo do budynku wpuszcza się po jednej osobie!

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 zarobki (podwyżki) nauczycieli przedstawiać się będą następująco:

1. Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym

 • nauczyciel stażysta – 2949 zł
 • nauczyciel kontraktowy – 3034
 • nauczyciel mianowany – 3445
 • nauczyciel dyplomowany – 4046

2. Tytuł zawodowy magistra bez przygotowania pedagogicznego lub tytuł zawodowy licencjata (inżyniera) z przygotowaniem pedagogicznym

 • nauczyciel stażysta – 2818
 • nauczyciel kontraktowy – 2823
 • nauczyciel mianowany – 3002
 • nauczyciel dyplomowany – 3523

3. Tytuł zawodowy licencjata (inżyniera) bez przygotowania pedagogicznego, dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego lub nauczycielskiego kolegium języków obcych, pozostałe wykształcenie

 • nauczyciel stażysta – 2800
 • nauczyciel kontraktowy – 2818
 • nauczyciel mianowany – 2841
 • nauczyciel dyplomowany – 3079

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września. Różnica to nawet... 1 zł

Co ciekawe, różnica w przypadku wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stażysty z tytułem zawodowym licencjata (inżyniera) i magistra – w obu przypadkach bez przygotowania pedagogicznego – wynosi 1zł w porównaniu do wcześniejszych zarobków. W wyniku podwyżki ten pierwszy zarobi o 200 zł brutto więcej niż obecnie, drugi – o 201 zł więcej.

Nowy zasiłek dla bezrobotnych: Podwyżki od 1 września 2020. Ile teraz dostaną bezrobotni?

Informację o podwyżkach dla nauczycieli od 1 września opublikował na swoim profilu m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy krytykujących obecne kwoty wynagrodzeń. Według internautów wciąż są one zbyt niskie.

– Szkoda tylko, że pomiędzy stażystą a kontraktowym taka mała różnica, bo to nawet 5 lat różnicy w stażu pracy – zwraca uwagę jeden z komentujących.

Z kolei ZNP w opinii dotyczącej podwyżek przesłanej ministerstwu wyraził zdanie, że nie jest to znacząca podwyżka, biorąc pod uwagę, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2020 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 3,3 proc. (przy wzroście cen usług – o 7,4 proc. i towarów – o 1,8 proc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE