Podlaskie z najwyższym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem

2021-09-09 12:14
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Justinite Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września

Najwyższy wskaźnik zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców jest w województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wskazał, że są to województwa, gdzie jest najmniejsza liczba szczepień przeciw COVID-19.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się w czwartek w Polsat News do aktualnych danych dotyczących liczby potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

- Mamy w tej chwili trzy wybijające się województwa pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Jeżeli w całej Polsce mówimy o skali zakażeń na poziomie 1,33 na 100 tys. mieszkańców, to w województwie lubelskim mamy poziom mniej więcej 3,57, w woj. podlaskim - 3,4, natomiast w woj. podkarpackim - ponad 2 - powiedział Andrusiewicz. - To są te trzy województwa, które w tej chwili dominują pod kątem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców. I nie dziwi chyba fakt, że w tych trzech województwach mamy najmniejszą liczbę szczepień - dodał rzecznik MZ.

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 510 nowych zakażeń koronawirusem. Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: lubelskiego (75), mazowieckiego (54), podkarpackiego (45), małopolskiego (44), podlaskiego (40), dolnośląskiego (37), łódzkiego (36), pomorskiego (30), zachodniopomorskiego (28), kujawsko-pomorskiego (24), śląskiego (24), wielkopolskiego (24), warmińsko-mazurskiego (14), opolskiego (12), lubuskiego (11), świętokrzyskiego (4).

Resort przekazał też, że osiem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. (PAP)

Wiesław Gołas nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE