Podlaskie. Wyprzedzał jak szalony na DK8. Wyjechał busem na tira [WIDEO]

2021-01-20 11:08
Dryga. Kierowca busa wyprzedzał jak szalony na DK8
Autor: KWP Białystok Dryga. Kierowca busa wyprzedzał jak szalony na DK8

Szalone manewry kierowcy busa na krajowej "ósemce" nagrała kamera radiowozu grupy SPEED. Kierowca wyprzedzał ciąg pojazdów na wzniesieniu. Zakończył ten manewr na wierzchołku, tuż przed ciężarówką jadącą z naprzeciwka.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na krajowej "ósemce". Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali tym razem busa, którego kierowca wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania

ZOBACZ TEŻ: Wyprzedzał strażaków jadących do akcji. W sieci opublikowano nagranie [WIDEO]

Wieczorem w rejonie miejscowości Dryga w powiecie sokólskim kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała kierowcę, który wyprzedzał ciąg pojazdów, dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia. 21-latek zakończył ten manewr tuż przed jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Obywatel Ukrainy zlekceważył także znaki poziome, w tym linię podwójnie ciągłą.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Podlascy policjanci apelują o kierowanie się rozsądkiem na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE