Pędził beemką 222 km/h. Nawet sie nie tłumaczył

i

Autor: pixabay

Drogi

Podlaskie: Pędził beemką 222 km/h. Nawet się nie tłumaczył

2024-04-13 23:43

55-letni kierowca bmw z województwa łódzkiego szalał na podlaskim odcinku ekspresówki. Pędził bmw z zawrotną prędkością. Otrzymał spory mandat i kilkanaście punktów.

Kierowcę namierzyła kamera nieoznakowanego radiowozu. Na krajowej 8 w okolicach Jeżewa BMW mknęło 222 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 120.

Nie było tłumaczenia

Zatrzymany przez policję kierowca nie próbował nawet tłumaczyć swojego zachowania. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł., a jego konto zasiliło 15 punktów.

Prędkość zabija

Policja przypomina, że to właśnie nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii.

  - Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć-  informuje biuro prasowe podlaskiej policji 

Masa kolizji

Od początku roku na terenie powiatu białostockiego z powodu nadmiernej prędkości doszło do 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba oraz do 87 kolizji drogowych.

Tragedia na drodze pod Grudziądzem. Wypadek tira z drewnem i osobówki. Dziecko cudem przeżyło, rodziców uwalniano przez 40 minut ze zmiażdżonego auta