Paweł Krutul

i

Autor: Fot: Paweł Krutul

Podlaski poseł w ramach misji pomocowej dostarczył sprzęt na Ukrainę

2023-01-22 19:29

Paweł Krutul w ramach misji pomocowej Fundacji Otwarty Dialog dostarczył sprzęt żołnierzom walczącym w Bachmucie. Miasto po ostrzałach rosyjskiego agresora jest w dramatycznej sytuacji.

Pięciu posłów opozycji, wśród nich Paweł Krutul, podlaski poseł Lewicy i wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej wzięli udział w misji pomocowej organizowanej przez Fundację Otwarty Dialog.

Posłowie i koordynatorzy fundacji dostarczyli ukraińskim żołnierzom 15 ton sprzętu, który trafi do wojska. W transporcie znalazło się 13 dronów rozpoznawczych, agregaty prądotwórcze, żywność, leki i opatrunki.

- W Bachmucie jest piekło. Wojsko ukraińskie potrzebuje artylerii, myśliwców, czołgów, amunicji, aby zwyciężyć z rosyjską agresją. Ukraińcy mają w sobie niewyobrażalną siłę walki. Potrzebują jedynie broni – mówi Paweł Krutul.

Agregaty trafiły do szpitali w Kramatorsku, Gubernatorium Charkowa i do walczących w Bachmucie. W tym ostatnim mieście sytuacja jest dramatyczna. Miasto jest ostrzeliwane przez Rosjan. Zostało w nim około 10 tys. osób. To głównie ludzie starsi, którzy nie mają perspektyw i pieniędzy na wyjazd.

- Pomagali nam w rozładunku transportu humanitarnego. W swoich domach palą ogniska, by przetrwać zimę. Brakuje żywności, prądu, gazu. To wielka tragedia – podkreśla podlaski poseł.

Paweł Krutul

i

Autor: Fot: Paweł Krutul
W ogniu stracili wszystko. "Wyniosłem córkę na rękach do żony na balkon, sam wyskoczyłem przez okno"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE