Ważna droga już jak nowa. Jedzie się nią wygodniej i bezpieczniej [ZDJĘCIA]

2021-10-12 9:32
Ważna droga już jak nowa. Jedzie się nią wygodniej i bezpieczniej
Autor: UMWP

Blisko półtorakilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 672 na trasie Płaska - Mikaszówka oficjalnie oddano do użytku w poniedziałek, 11 października. Koszt modernizacji to prawie 1 mln zł. Symbolicznego otwarcia trasy dokonali m.in. członek zarządu Wiesława Burnos i radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Świeżo wyremontowany fragment ma nową nawierzchnię, nowe zjazdy i barierki ochronne.

Jak podkreślała Wiesława Burnos, remont drogi był niezbędny ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, którzy masowo odwiedzają te okolice. Paweł Wnukowski przypomniał, że zakończony remont to kolejna bardzo ważna drogowa inwestycja na trasie przebiegającej przez gminę.

 - W ubiegłym roku na drodze wojewódzkiej 672 Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził dwie kluczowe inwestycje – wyremontowane zostały fragmenty drogi od Mikaszówki do Gruszek i od Mikaszówki do Rudawki. A dzisiaj oddajemy kolejny odcinek, który wymagał natychmiastowej reakcji Zarządu Województwa Podlaskiego – mówił radny.

Zapowiedział też kolejne inwestycje drogowe na tej trasie. 

Zdaniem wójta gminy Wiesława Gołaszewskiego modernizacja drogi znacznie usprawni podróżowanie do najpiękniejszych miejsc nad Kanałem Augustowskim.

W otwarciu drogi uczestniczyli też m.in. radny wojewódzki Cezary Cieślukowski oraz dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski.

Źródło: UMWP

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE