Planszówki Johnny'ego i Mateusza

i

Autor: Ewa Horosz

Rozrywka

Planszówki Johnny'ego i Mateusza przyciągnęły tłumy

2023-03-28 10:31

Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji organizowanej przez Fundację Grający Białystok Johnny'ego. 6. piętro Książnicy Podlaskiej w Białymstoku było wypełnione po brzegi planszówkami, ale też graczami.

Planszówki Johnny'ego i Mateusza to inicjatywa, która swój początek ma w 2012 roku. Skierowana jest do wszystkich - małych i dużych, zapalonych graczy, ale też tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w planszówkowym świecie. To też okazja do poznania nowych ludzi, z którymi można dzielić swoje zainteresowania.

- Każdy nowy gracz jest mile widziany. Zostanie wdrożony do tego świata przez starszych kolegów po fachu, przez nas, organizatorów. Ta droga zostanie umilona. - zapewnia prezes Fundacji Grający Białystok Johnny'ego, Jan "Johnny" Wyspiański.

Podczas spotkań, do wyboru jest ponad dwieście tytułów. Na każdym spotkaniu obecni są organizatorzy, którzy pomogą znaleźć odpowiednią grę oraz wyjaśnią zasady.

Celem akcji jest przede wszystkim dobra zabawa. Spotkania odbywają się w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, od godz.18:00. Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne, najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo w najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE