PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski

2021-11-10 7:57
PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Wczoraj i w nocy z wtorku na środę, co najmniej kilkudziesięcioosobowe, grupy migrantów przedostały się do Polski po siłowym forsowaniu ogrodzeń w okolicach Krynek i Białowieży. Jak podaje Straż Graniczna, część osób udało się zawrócić na granicę.

Dwie duże grupy migrantów przedarły się z Białorusi na teren Polski. Doszło w sumie do dwóch takich incydentów ostatniej doby. Pierwszy miał miejsce we wtorek po południu w okolicach Białowieży. Tam granicę sforsowało około 200 osób. Pogranicznicy i policjanci zdołali zawrócić na granicę jedynie część tych osób.

Drugie nielegalne przekroczenie granicy przez migrantów miało miejsce już po północy w miejscowości Krynki. W tym przypadku mówimy o grupie liczącej w około 60 osób. Straż graniczna podaje, że zatrzymała 20 osób z tej grupy.

Teraz na wspomnianych miejscach granicy jest już spokojnie, ale policjanci i strażnicy graniczni poszukują osób, które zdołały przejść przez granicę i wymknęły się służbom, mowa tu o nawet kilkudziesięciu osobach.

Na szczęście w okolicy Kuźnicy, gdzie koczują najbardziej liczna grupa migrantów ze wschodu, noc minęła spokojnie i nie było prób siłowego sforsowania infrastruktury granicznej.

Podejrzana karetka na Podlasiu. W środku nielegalni migranci!
Źródło: PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE