Pierwsza pula pieniędzy na dodatek węglowy już na kontach samorządów. Kto dostał najwięcej?

i

Autor: pixabay.com Pierwsza pula pieniędzy na dodatek węglowy już na kontach samorządów. Kto dostał najwięcej?

Pierwsza pula pieniędzy na dodatek węglowy już na kontach samorządów. Kto dostał najwięcej?

2022-09-23 9:53

Podlaski Urząd Wojewódzki otrzymał pierwszą transzę pieniędzy w ramach wypłat dodatków węglowych dla mieszkańców regionu. Przelewy mają ruszyć tak szybko, jak to tylko możliwe, a kwota, która jest do rozdysponowania teraz, to prawie 239 mln zł.

Dodatek węglowy. Podlaskie otrzymało pierwsze pieniądze

Pierwsza transza pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych wpłynęła już na konto Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Rzecznik prasowa wojewody podlaskiego Anna Dzierszko przekazała portalowi poranny.pl, że środki otrzymano w środę wieczorem to 238 869 665 zł. Zostały one od razu przekazane na konta 118 samorządów.

Kiedy mieszkańcy Białegostoku dostaną dodatek węglowy? Skąd to opóźnienie?

Pieniądze na dodatek węglowy. Kto dostał najwięcej w Podlaskiem?

W ramach pierwszej transzy rządowej pomocy na dodatek węglowy województwo podlaskie otrzymało blisko 239 mln złotych. Kto dostał najwięcej pieniędzy? To pięć podlaskich samorządów:

  1. gmina Supraśl – 8,71 mln zł,
  2. gmina Mońki – 7,04 mln zł,
  3. miasto Białystok – 6,46 mln zł,
  4. miasto Bielsk Podlaski – 6,02 mln zł,
  5. gmina Łapy – 5,80 mln zł.

Dodatek węglowy w Podlaskiem – kiedy wypłaty?

Chociaż pieniądze z pierwszej transzy rządowej na koncie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego znalazły się w środę wieczorem i natychmiast zostały rozesłane w region, to jednak nie wszystkie samorządy otrzymają je w tym samym czasie. Jako pierwszy pieniądze otrzymał MOPR w Białymstoku, bo już w czwartek 22 września rano, ale nie oznacza to, że mieszkańcy już otrzymali przelewy.

Fundusze rządowe trzeba jeszcze wprowadzić zgodnie z prawem do budżetu. Dlatego szacuje się, że pieniądze w Białymstoku będą najszybciej wypłacane dopiero w poniedziałek 26 września. W innych samorządach województwa podlaskiego prawdopodobnie dopiero w środę 29 września.

Źródło: poranny.pl

Interwencja policji doprowadziła do śmierci mężczyzny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE