Park kieszonkowy na Białostoczku. Zdecyduj, jak ma wyglądać. Trwają konsultacje

2021-01-27 13:39 hz
Park kieszonkowy na Białostoczku
Autor: pixabay

Jak powinien wyglądać park kieszonkowy na Białostoczku? Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach dotyczących utworzenia takiego parku przy ulicy generała Władysława Andersa. Konsultacje potrwają do 5 lutego.

Park kieszonkowy to miejsce charakteryzujące się niewielką powierzchnią, stanowi obszar zieleni. Jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkańców potrzebujących wytchnienia i wypoczynku blisko domu. Miasto ma pomysł, aby takie miejsce utworzyć na Białostoczku.

Koncepcja zagospodarowania terenu dostępna jest w materiałach do pobrania. Obejmuje ona między innymi utworzenie ścieżek spacerowych, ogrodu deszczowego i posadzenie roślin hydrofitowych i rabatowych – krzewów, bylin i traw ozdobnych. Miasto proponuje, aby na tym terenie zamontować huśtawki (wiszące ławki na sprężynach), ławki z oparciem i bez oparcia, komplet piknikowy (ławki ze stołem) oraz stojaki rowerowe. Wśród elementów wyposażenia ma też pojawić się ławka z przewijakiem dla dzieci. Na polanie trawnikowej czas będą mogły spędzać białostockie rodziny. Nowy park ma zająć ok. 0,37 ha.

– Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach dotyczących zagospodarowania terenu przy ulicy generała Władysława Andersa w Białymstoku. Czekamy na Państwa uwagi i opinie odnośnie opracowanej koncepcji parku kieszonkowego – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Pierwszy Park Kieszonkowy w Białymstoku

Uwagi i opinie do projektu można zgłaszać do 5 lutego poprzez wypełnienie formularza w wersji papierowej lub elektronicznej. Formularz (.pdf lub .jpg) należy przesłać na adres: konsultacje@um.bialystok.pl z dopiskiem „konsultacje Park Kieszonkowy”. Dokument papierowy można wrzucić do skrzynki przy ulicy Słonimskiej 1 lub w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Św. Rocha 3. Skan można też przesłać na adres: konsultacje@um.bialystok.pl. Trzeba pamiętać o dopisku „konsultacje Park Kieszonkowy”.

Pierwszy park kieszonkowy w Białymstoku powstał w 2020 roku przy ulicy Parkowej.