Otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru. Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia w ruchu

2021-09-14 14:31
Muzeum Pamięci Sybiru
Autor: UM Białystok Muzeum Pamięci Sybiru

W tym tygodniu w Białymstoku nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru, które mieści się przy ulicy Węglowej. Uroczystości związane z tym wydarzeniem będą trwały w dniach 16-18 września. W związku z tym w okolicy muzeum zmieni się organizacja ruchu drogowego.

Białostocki magistrast poinformował, że w związku z uroczystościami otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku w piątek (17 września) na ulicach Mierosławskiego, Siedleckiego, Wąskiej i Fabrycznej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Natomiast na ulicy Węglowej zakaz będzie obowiązywał w dniach 16–18 września. Z kolei na ulicy Fabrycznej, na odcinku od ulicy Mierosławskiego do ulicy Węglowej, zostanie ustawiony zakaz ruchu z wyłączeniem mieszkańców posesji.

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na:

  • ulicy Siedleckiego, na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Mierosławskiego do skrzyżowania z ulicą Węglową,
  • ulicy Węglowej, na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Siedleckiego do skrzyżowania z ulicą Wąską.

- Dodatkowo 17 września w godzinach 20.00-22.00 zostanie wyłączony z ruchu fragment ulicy Poleskiej i Towarowej­ – od skrzyżowania z ulicą Jagienki do skrzyżowania z łącznicą ulicy Sienkiewicza po stronie ulicy Łąkowej - dodaje Aleksandra Karpowicz z UM w Białymstoku. - Ponadto w wyżej wymienionych godzinach niemożliwy będzie wyjazd na ulicę Poleską z ulic Chmielnej, Wąskiej i Fabrycznej.

Nowa pracownia konserwatorska w Muzeum Pamięci Sybiru
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE