Oto Ambasadorzy Białostockiego Sportu. Będą promować Białystok w kraju i za granicą

2021-01-21 14:11
Oto Ambasadorzy Białostockiego Sportu. Będą promować Białystok w kraju i za granicą
Autor: UM Białystok Młociarz Wojciech Nowicki, łyżwiarki Natalia i Patrycja Maliszewskie, biegaczka Marlena Gola i tenisista stołowy Rafał Czuper zostali Ambasadorami Sportu Białostockiego.

Młociarz Wojciech Nowicki, łyżwiarki Natalia i Patrycja Maliszewskie, biegaczka Marlena Gola i tenisista stołowy Rafał Czuper zostali Ambasadorami Sportu Białostockiego. Zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy mają promować Białystok w kraju i za granicą. Dziś (21 stycznia) poznaliśmy wyniki konkursu na Ambasadora Sportu Białostockiego w 2021 roku.

W konkursie mogli wziąć udział zawodnicy białostockich klubów, uprawiający dyscypliny mieszczące się  w programie igrzysk olimpijskich, którzy zdobyli co najmniej jeden medal w oficjalnych zawodach rangi mistrzowskiej: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. 

– Ambasadorzy będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej  aktywności, także w social mediach. Na takie działania Miasto przekaże sportowcom 150 tysięcy złotych – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Za wszystkich naszych ambasadorów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w sportowej rywalizacji. Zachęcamy także białostoczan do kibicowania.

Kwota wsparcia została rozdysponowana w następujący sposób: Wojciech Nowicki – 70 tys. zł, Natalia Maliszewska – 40 tys. zł, Patrycja Maliszewska – 20 tys. zł, Marlena Gola – 10 tys. zł i Rafał Czuper – 10 tys. zł. Warto też wiedzieć, że Miasto wspiera tych utytułowanych zawodników od wielu lat przyznając im stypendia i nagrody za sukcesy sportowe.

Natalia Maliszewska z pięcioma tytułami mistrzyni Polski. Kurczak wierzy w kolejne starty!

Wojciech Nowicki to zawodnik Klubu Sportowego Podlasie, lekkoatleta, młociarz, brązowy medalista Mistrzostw Świata (2015, 2017, 2019) i Mistrzostw Europy (2016), złoty medalista Mistrzostw Europy (2018), podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 wywalczył w rzucie młotem brązowy medal. Sportowiec wykazał się największymi osiągnięciami w historii białostockiego sportu. Jedyny białostocki zawodnik, który w ciągu ostatnich 6 lat zdobył medal olimpijski.

Natalia Maliszewska – zawodniczka Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia, łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku. Wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów (2018) i mistrzyni Europy na tym samym dystansie (2019); zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019. Zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy (2020). Wielokrotna triumfatorka zawodów tego cyklu oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Patrycja Maliszewska jest także zawodniczką Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia, łyżwiarką szybką, czołową polską zawodniczką w short tracku, sześciokrotną medalistką mistrzostw Europy. Białostoczanka jest również mistrzynią Europy (2015), dwukrotną olimpijką, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski.

Z kolei Marlena Gola to zawodniczka Klubu Sportowego Podlasie, lekkoatletka specjalizująca się w sprincie. Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m (2019), wielokrotna mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i seniorskich.

Rafał Czuper jest zawodnikiem klubu sportowego Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start, tenisistą stołowym, paraolimpijczykiem (srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio – 2016), medalistą Mistrzostw Świata (srebrny medal w 2018) i Europy (srebrny medal w 2015 i 2019 oraz brązowy w 2015).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE