Oszustwo na mandat. Próbują ci wmówić, że go dostałeś? Nie płać! To oszustwo

2021-04-13 12:36 hz
Oszustwo na mandat
Autor: pixabay Oszustwo na mandat

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przez fałszywymi wezwaniami do zapłaty mandatu. To nowa metoda oszustów na okradzenie nas z pieniędzy. Używają prostego komunikatu, powołując się na Ministerstwo Finansów oraz podległy mu podmiot. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy ufać takiemu komunikatowi!

Podlaska KAS ostrzega: Uwaga na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Przykładowy fałszywy SMS:

Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł…

Ministerstwo Finansów przestrzega, że wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości, ani na nią odpowiadać.

Próbowała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę. Zdradziła ją jedna istotna rzecz

Oszustwa tego typu działają w bardzo prosty sposób. Za pośrednictwem komunikatu mającego wywołać strach złodzieje chcą wywołać odruch kliknięcia linku podanego w wiadomości. Robiąc to, użytkownik ma nadzieję się dowiedzieć, o co chodzi. To właśnie po otworzeniu strony może dojść do kradzieży naszych danych oraz środków pieniężnych. 

Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki