Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Wasilkowie już otwarty! Jak wygląda tor do ćwiczenia jazdy? [ZDJĘCIA]

2022-07-27 14:04

Tor przeznaczony do doskonalenia techniki jazdy w warunkach ekstremalnych został otwarty w Wasilkowie. To jedyne takie miejsce w województwie. Pierwsi kierowcy mogą już wziąć udział w kursach doskonalących technikę bezpiecznej jazdy.

Przy ul. Romana Dmowskiego 19 w Wasilkowie do użytku oddany został Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Będzie on prowadzony przez OSK „Faworyt. To jedyne takie miejsce w województwie, gdzie kierowcy mają możliwość doszlifowania swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach, gdy nawierzchnia ma zmniejszoną przyczepność.

Tor w Wasilkowie. Jak wygląda?

Infrastruktura toru w Wasilkowie umożliwia ćwiczenie jazdy w slalomie i bezpieczne pokonywanie zakrętów.

Jest możliwość korzystania z wyposażenia symulującego jazdę w niebezpiecznych warunkach mokrej bądź oblodzonej nawierzchni, w której skład wchodzą:

  • urządzenie destabilizujące tor jazdy, tzw. szarpak,
  • płyta poślizgowa prostokątna z kurtynami wodnymi,
  • płyta poślizgowa stanowiąca pierścień z zraszaczami wodnymi,
  • wzniesienie z nawierzchnią poślizgową,
  • tor z kurtynami wodnymi.

Atrakcje na torze w Wasilkowie. HARMONOGRAM [30-32 LIPCA]

Atrakcje przewidziane są z okazji otwarcia Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Wasilkowie. W sobotę 30 lipca kierowcy będą mogli:

  • sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych, torowych warunkach,
  • przygotować się na sytuację, kiedy auto nagle traci przyczepność z jezdnią.

W niedzielę 31 lipca natomiast tor zostanie opanowany przez motocyklistów. Hasłem przewodnim niedzielnego wydarzenia jest „Trening w bezpiecznych torowych warunkach”.

Tajemnicze zabójstwo na Podlasiu: mąż udusił żonę, bo zobaczył w niej diabła? Grób Edyty B. (+42 l.) na cmentarzu w Czarnej Wsi Kościelnej.

Źródło: poranny.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE