Ogromny przemyt na Podlasiu. Kontrabanda za 5 mln zł w naczepie [ZDJĘCIA]

2021-03-23 8:32
Przemyt za 5 mln zł na Podlasiu. Kontrabanda w naczepie ciężarówki [ZDJĘCIA]
Autor: Podlaska KAS

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) z Białegostoku, Policja z Wołomina oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej zabezpieczyły na Śląsku 6,4 mln szt. nielegalnych papierosów. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 7,5 mln zł. Zatrzymano 5 osób, z których 2 zostały aresztowane.

Z jednego z krajów Europy Zachodniej do Polski miał dotrzeć transport wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję w pow. mysłowickim (woj. śląskie). W momencie wejścia służb na teren posesji, 5 mężczyzn rozładowywało naczepę ciężarówki, na której znajdowało się 12 palet z kartonami zawierającymi paczki z nielegalnymi papierosami. Na terenie posesji odkryto kolejne 4 palety z nielegalnymi papierosami.

Zatrzymano 5 podejrzanych, w tym obywatela Niemiec. Zabezpieczono 6,4 mln szt. (320 tys. paczek) papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa przechwyconej kontrabandy to ok. 4,8 mln zł.

Pięciu zatrzymanych podczas akcji mężczyzn w wieku od 41 do 52 lat usłyszało zarzuty dot. przestępstw skarbowych, za które może grozić grzywna oraz do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach.

Źródło: Podlaska KAS

Podlaskie. Przemyt papierosów w wagonie z płytą wiórową
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE