Ogromna grupa migrantów próbowała forsować granicę polsko-białoruską. Straż Graniczna udostępniła nagranie

i

Autor: Twitter: Podlaska Straż Graniczna Ogromna grupa migrantów próbowała forsować granicę polsko-białoruską. Straż Graniczna udostępniła nagranie

OGROMNA GRUPA migrantów PRÓBOWAŁA FORSOWAĆ granicę polsko-białoruską. Straż Graniczna udostępniła nagranie

2021-10-16 18:42

Straż graniczna opublikowała na Twitterze kolejne nagranie, na którym widać, jak ogromna grupa cudzoziemców próbuje forsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku. Do zdarzenia doszło w piątek (15 października) w nocy.

- 70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała wczoraj tj.15.10 forsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku. Granicy broniliśmy wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego - napisała w sobotę (16 października) na swoim profilu na Twitterze Podlaska Straż Graniczna. Do wpisu dołączona też nagranie, na którym widać, jak ogromna grupa migrantów stoi przy ogrodzeniu granicznym i wykrzykuje coś do polskich funkcjonariuszy.

Mężczyzna zginął pod kołami tramwaju w Warszawie

Jak wcześniej podawała SG w miniony piątek strażnicy graniczni odnotowali 592 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano jednego obywatela Iraku, a pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek 10 osób - dwóch obywateli Turcji, dwóch Rumunii, dwóch obywateli Niemiec, obywatela Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE