Ogniska koronawirusa. W szpitalach, DPS-ach, wśród studentów i aktorów opery [AUDIO]

2020-10-09 20:57
covid-19
Autor: UMB

W województwie podlaskim odnotowano już łącznie prawie 3 tys przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Koronawirus dotyka kolejne placówki, które odwołują zaplanowane wydarzenia. Epidemia zaczyna szaleć z białostockim DPS-ie.

Podlaski Sanepid podaje najnowsze dane dotyczące zakażeń w  Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej. Koronawirusa potwierdzono u 25 mieszkańców i 17 pracowników. Placówka zgłosiła do badania kolejnych 25 pracowników i 34 mieszkańców. Wkrótce będą znane wyniki.

Koronawirusa potwierdzono u ponad 30 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Władze uczelni zaznaczają, ze nie ma przypadków Covid-19 wśród nauczycieli akademickich. Ognisko zakażeń nie pochodzi jednak z uczelni podkreśla rektor Uniwersytetu Adam Krętowski

Rektor UMB: To jest ognisko zewnętrzne

W związku z kolejnym potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 wśród artystów Opery Podlaskiej, placówka podjeła decyzję, że nie odbędą się wszystkie wydarzenia zaplanowane do 16 października włącznie.

Największe ognisko koronawirusa w naszym regionie  wciąż znajduje się w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, gdzie odnotowanych jest ponad 160 zakażeń Covid-19.

Niewiele mniej bo około 150 przypadków odnotowano w DPS w Choroszczy, a ponad setkę w w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

W podlaskich szpitalach na 317 łóżek covidowych zajętych jest 196.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 9.10.2020
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE