Odeszła znana kioskarka. Klienci i mieszkańcy przynoszą jej znicze [ZDJĘCIA]

2020-11-24 8:08
Znicze przed kioskiem. Mieszkańcy i klienci przynoszą je zmarłej kioskarce
Autor: Dariusz Szada-Borzykowski Znicze przed kioskiem. Mieszkańcy i klienci przynoszą je zmarłej kioskarce

Na oknie jednego z białostockich kiosków pojawiły się znicze oraz informacja o tym, że obiekt jest nieczynny do odwołania. Zmarła pracująca tam od lat kioskarka. Mieszkańcy postanowili oddać jej hołd.

Zdjęcia obiektu stojącego przy skrzyżowaniu ulic Jagienki i Fabrycznej pojawiły się w mediach społecznościowych, na profilu znanego lokalnego aktywisty Dariusza Szady-Borzykowskiego. W oczy od razu rzuca się kilkanaście zniczy stojących na ladzie zamkniętego okienka kiosku. Przynieśli je i zapalili okoliczni mieszkańcy oraz klienci, którzy w ten sposób chcieli oddać hołd zmarłej pani, u której od lat robili tutaj zakupy.

Na kiosku wisiała klepsydra, a na niej informacja, że kobieta prowadząca kiosk zmarła w wieku 62 lat. Teraz zastąpił ją komunikat o tym, że obiekt pozostaje zamknięty do odwołania. Jest też ogłoszenie o poszukiwaniu nowego pracownika, a także wskazówka, gdzie klienci mogą odbierać prenumeratę.

- Taka dobra kobieta z niej była, zawsze uśmiechnięta - wspomina portalowi Nasze Miasto Białystok jeden z klientów kiosku. Wskazuje, że jego zdaniem kioskarka prawdopodobnie zmarła na koronawirusa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE