Odcinkowy pomiar prędkości coraz skuteczniejszy. Sprawdź nowe lokalizacje w Podlaskiem w 2024

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Odcinkowy pomiar prędkości coraz skuteczniejszy. Sprawdź nowe lokalizacje w Podlaskiem w 2024

Drogi na Podlasiu

Odcinkowy pomiar prędkości coraz skuteczniejszy. Sprawdź nowe lokalizacje w Podlaskiem w 2024

2024-05-21 9:09

Najnowsze urządzenia instalowane na polskich drogach w ramach odcinkowego pomiaru prędkości są piekielnie skuteczne! W 2023 roku przekonali się o tym, chociażby kierowcy podróżujący autostradą A4. W 2024 roku takie same nowoczesne urządzenia zainstalowano również na drogach w województwie podlaskim. My znamy te lokalizacje, dlatego sprawdźcie, gdzie naprawdę trzeba zdjąć nogę z gazu.

Kierowcy na drogach w Polsce muszą mierzyć się z wieloma ograniczeniami i trudnościami. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na kontrolowanie podróżujących są fotoradary, ale obecnie najbardziej skuteczne są odcinkowe pomiary prędkości. 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna nowa droga na Podlasiu. To 12 kilometrów 'ekspresówki'. Wiemy kto wykona S19

Odcinkowy pomiar prędkości S8

W 2024 roku w Polsce przybędzie nowych miejsc, gdzie zamontowane zostaną odcinkowe pomiary prędkości. Jak pokazuje przykład z autostrady A4 między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie, gdzie takie urządzenia zainstalowano w lipcu 2023 roku, są one piekielnie skuteczne. Tylko w ubiegłym roku odnotowano bowiem ponad 150 tys. naruszeń. W tym miejscu na 8-kilometrowym odcinku obowiązuje ograniczenie do 110 km/h dla samochodów osobowych i do 80 km/h dla aut ciężarowych. I jak łatwo się domyślić, kierowcy mają problem z utrzymaniem tego ograniczenia.

Zdjęcia z budowy nowej drogi na Podlasiu znajdziecie w galerii zdjęciowej

W okolicach województwa podlaskiego dotychczas podobny odcinkowy pomiar prędkości zainstalowano na trasie S8, konkretnie w okolicach obwodnicy Wyszkowa. Czyli wszyscy podróżujący np. z Białegostoku do Warszawy w tym rejonie muszą mieć się na baczności. 

Odcinkowy pomiar prędkości na Podlasiu. Nowe lokalizacje

W 2024 roku nie tylko na S8 na drodze ekspresowej z Białegostoku do Warszawy będzie odcinkowy pomiar prędkości. Aktualnie wiemy o jednej lokalizacji. Odcinkowy pomiar prędkości na Podlasiu obowiązuje na: 

  • Drodze Wojewódzkiej 678 na odcinku Baciuty-Łupianka Stara. 
Fotoradary na moście Poniatowskiego niepotrzebne? Pytamy kierowców