Nowoczesny biurowiec powstanie w Białymstoku. Zobacz, gdzie dokładnie [ZDJĘCIA]

2021-04-20 14:30 Maciej Łozowski
Nowoczesny biurowiec powstanie przy dworcu w Białymstoku [WIZUALIZACJE]
Autor: kubatura.net

Nowoczesny biurowiec w Białymstoku ma mieć łączną powierzchnię 36 tys. m2, a jego budowa przewiduje kilka etapów. Rozpoczęcie pierwszej fazy planowane jest pod koniec 2021 roku. Przestrzeń biurowa klasy A zostanie uzupełniona podziemnym parkingiem oraz częścią handlowo–usługową na parterze.

– Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji na mapie Białegostoku powstanie miejsce wypełnione architekturą najwyższej klasy, a okolica zacznie tętnić nowym życiem – powiedział prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Kompleks powstanie w centrum miasta, niedaleko zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego, blisko dworca kolejowego i autobusowego, a zatem będzie doskonale skomunikowany. Zgodnie z zapowiedziami, ma to być jeden z najnowocześniejszych budynków w Białymstoku, wyposażony we współczesną bryłę oraz unikalną fasadę. 

Kompleks zaoferuje 5 pięter biurowych, a na parterze, na powierzchni około 5 tys. m2 znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Pod budynkiem zaplanowano dwie podziemne kondygnacje z miejscami parkingowymi dla 391 aut. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej w pierwszym etapie wyniesie około 2,6 tys. m2.

Jak zapewnia inwestor, budynek będzie ubiegał się o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Dzięki wysokim pomieszczeniom i dużym przeszkleniom powierzchnie biurowe przy Monte Cassino będą doskonale doświetlone, co zwiększy komfort pracy najemców. W biurowcu znajdą się także stacje ładowania samochodów elektrycznych, rowerownia oraz szatnia z prysznicami. W budynkach zastosowany zostanie najnowocześniejszy system instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wraz z oczyszczaczami powietrza i odpowiednimi filtrami, aby zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników.

Raport z anteny 20.04, godz.10