Podlaskie ma nowych policjantów. Ślubowali stać na straży porządku i prawa [ZDJĘCIA]

2020-01-27 7:34

W piątek, 24 stycznia, nowi policjanci ślubowali "...strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Uroczystą przysięgę przyjął od nich komendant wojewódzki policji.

W piątek, 24 stycznia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nowi funkcjonariusze uroczyście ślubowali strzec porządku i prawa. Podlaska policja przyjęła ich do służby w garnizonie i po odbyciu szkolenia wesprą swoich kolegów w codziennych obowiązkach.

Kasztelik. Ten zamek zbudował JEDEN człowiek. Kamień po kamieniu [ZDJĘCIA]

Rotę ślubowania od policjantów przyjął komendant wojewódzki, nadinsp. Daniel Kołnierowicz. Jej słowa wypowiedziało 4 policjantów, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. 

Podlaska policja ma 4 nowych policjantów

Zanim młodzi adepci podlaskiej policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w wkrótce kilkumiesięczne szkolenie w jednej z policyjnych szkół. Nowo przyjęci do służby mundurowi otrzymali gratulacje i uściski od swoich przybyłych bliskich i przyjaciół. Komendant życzył im powodzenia w trakcie pełnienia służby. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE