Nowi policjanci w Białymstoku. Ślubowanie złożyło 7 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2021-03-04 8:50
Nowi policjanci w Białymstoku. Ślubowanie złożyło 7 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Białystok

Nowi policjanci w szeregach białostockiej policji. 7 osób złożyło ślubowanie, przysięgając strzec porządku i bezpieczeństwa na ulicach miasta. Rotę przyjął od nich komendant miejski, inspektor Maciej Daniel Wesołowski.

  • W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.
  • Szeregi białostockiej policji zasili 7 osób, które w środę, 3 marca, wypowiedziało słowa roty, składając uroczyste ślubowanie.
  • Wcześniej kandydaci sprostali wszystkim wymogom postępowania kwalifikacyjnego.

Nowi policjanci w Białymstoku złożyli ślubowanie

W środę w budynku Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby. Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski. Jej słowa wypowiedziało 7 policjantów, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Nastolatkowie na motocyklach uciekali policji. Jeden upadł w trackie pościgu [WIDEO]

Funkcjonariusze ślubowali: „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już wkrótce szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

Źródło: Informacja prasowa

Raport z Anteny 03.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE