Nowi policjanci w Białymstoku. 10 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie [ZDJĘCIA]

2020-11-17 13:05

10 nowych mundurowych zasili szeregi białostockiej policji. We wtorek w komendzie miejskiej złożyli uroczystą przysięgę, obiecując stać na straży porządku i bezpieczeństwa.

Białystok - złodzieje kradli na oczach policjanta

Nowi policjanci w Białymstoku złożyli ślubowanie

17 listopada w budynku Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby. Rotę ślubowania przyjął od nich komendant miejski inspektor Maciej Daniel Wesołowski. Jej słowa wypowiedziało 10 policjantów, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.

30 nowych policjantów w szeregach podlaskiej policji [ZDJĘCIA]

Nowo upieczeni funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak otrzymają szansę wsparcia  w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już wkrótce szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE