Nowi funkcjonariusze w Podlaskiej Straży Granicznej. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

2022-01-04 12:40

Mamy osiemnastu nowych funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W poniedziałek (3 stycznia) złożyli uroczyste ślubowanie e przed Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzejem Jakubaszkiem.

W szeregi Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w poniedziałek (3 stycznia) wstąpiło osiemnastu nowych funkcjonariuszy - trzy kobiety oraz piętnastu mężczyzn. W asyście pocztu sztandarowego złożyli ślubowanie przed Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzejem Jakubaszkiem. Komendant pogratulował ślubującym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenie procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej. Podczas ceremonii nowo przyjęci funkcjonariusze zostali również zapoznani z zasadami etyki zawodowej. Błogosławieństwa udzielili im kapelani Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cała grupa już za tydzień rozpocznie szkolenie w  Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek.

Podlaski Oddział Straży Granicznej w 2021 roku przyjął do służby 97 funkcjonariuszy. W tym roku zostanie przyjętych do służby kolejnych 60 funkcjonariuszy - 10 osób w lutym, 20 osób w czerwcu i 30 w październiku.

Nabór do służby cały czas trwa. Pracę w straży granicznej może podjąć osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Wielka akcja CBŚP w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób zatrzymanych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE