Nowa jednostka wojskowa w województwie podlaskim coraz bliżej! Radni oddali armii działkę w Czartajewie

i

Autor: Wikimedia commons Na zdjęciu wjazd do jednostki wojskowej w Polsce

Nowa jednostka wojskowa w województwie podlaskim coraz bliżej! Radni oddali armii działkę w Czartajewie

2023-02-24 13:00

Chodzi o 12-hektarową działce w sąsiedztwie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. To właśnie na niej, jeszcze w tym roku, mają powstać pierwsze zabudowania nowej jednostki wojskowej na Podlasiu. Wejdzie ona w skład 1. Dywizji Piechoty Legionów. Decyzję o oddaniu działki wojsku podjęli radni powiatu siemiatyckiego.

Nowa jednostka wojskowa na Podlasiu

Radni powiatu siemiatyckiego podjęli ważną decyzję w kierunku powstania nowej jednostki wojskowej w województwie podlaskim. Zgodzili się oni na przekazanie blisko 12-hektarowej działki na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jednostka wojskowa powstająca w Czartajewie, będzie elementem formowanej 1. Dywizji Legionów Piechoty.

Nowe miejsca pracy w Czartajewie?

Jak informuje TVP 3 Białystok mieszkańcy Czartajewa, jak również władze powiatu siemiatyckiego liczą na korzyści w związku z powstaniem nowej jednostki wojskowej. Chodzi głównie o nowe miejsca pracy dla mieszkańców.

- Oprócz obronnego, ogólnego, ma znaczenie gospodarcze. Bo zdajemy sobie sprawę, że tam, gdzie jest wojsko, pojawia się dużo młodych ludzi, całe rodziny, więc rozwija się gospodarczo region – tłumaczy Marek Bobel, starosta siemiatycki.

Gen. Bogusław Pacek: Rosja znalazła się w ślepej uliczce, na końcu której jest betonowa ściana