Nowa jednostka wojskowa w województwie podlaskim coraz bliżej! Radni oddali armii działkę w Czartajewie

i

Autor: Wikimedia commons Na zdjęciu wjazd do jednostki wojskowej w Polsce

Nowa jednostka wojskowa w województwie podlaskim coraz bliżej! Radni oddali armii działkę w Czartajewie

2023-02-24 13:00

Chodzi o 12-hektarową działce w sąsiedztwie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. To właśnie na niej, jeszcze w tym roku, mają powstać pierwsze zabudowania nowej jednostki wojskowej na Podlasiu. Wejdzie ona w skład 1. Dywizji Piechoty Legionów. Decyzję o oddaniu działki wojsku podjęli radni powiatu siemiatyckiego.

Nowa jednostka wojskowa na Podlasiu

Radni powiatu siemiatyckiego podjęli ważną decyzję w kierunku powstania nowej jednostki wojskowej w województwie podlaskim. Zgodzili się oni na przekazanie blisko 12-hektarowej działki na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jednostka wojskowa powstająca w Czartajewie, będzie elementem formowanej 1. Dywizji Legionów Piechoty.

Nowe miejsca pracy w Czartajewie?

Jak informuje TVP 3 Białystok mieszkańcy Czartajewa, jak również władze powiatu siemiatyckiego liczą na korzyści w związku z powstaniem nowej jednostki wojskowej. Chodzi głównie o nowe miejsca pracy dla mieszkańców.

- Oprócz obronnego, ogólnego, ma znaczenie gospodarcze. Bo zdajemy sobie sprawę, że tam, gdzie jest wojsko, pojawia się dużo młodych ludzi, całe rodziny, więc rozwija się gospodarczo region – tłumaczy Marek Bobel, starosta siemiatycki.

Gen. Bogusław Pacek: Rosja znalazła się w ślepej uliczce, na końcu której jest betonowa ściana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE