cudzoziemec

i

Autor: podlaska straż graniczna

Kryzys graniczny

Nocna akcja ratunkowa Syryjczyka w Puszczy Białowieskiej

2023-03-29 15:57

Straż Graniczna z pomocą straży pożarnej podjęli udaną próbę ratunku cudzoziemca, który utknął w bagnistym terenie w okolicach Białowieży.

Funkcjonariusze Straży Granicznej Białowieży około godziny 21:00 we wtorek (28.03) dostali informacje od dyspozytora pogotowia w Białymstoku, że w rejonie Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego w rozwidleniu rzek Hwoźna i Narewka prawdopodobnie znajduje się cudzoziemiec, który potrzebuje pomocy. Karetka nie była w stanie przez mocno bagnisty teren samodzielnie dostać się do poszkodowanego.

Funkcjonariusze Straż Granicznej przy wsparciu strażaków z PSP w Hajnówce dotarli na miejsce. Około północy znaleziono 18-letniego obywatela Syrii oraz 3 Polaków, którzy byli przy nim już od godziny 18. Cudzoziemiec został zbadany przez lekarzy, którzy stwierdzili że mimo wyziębienia i osłabia jest w dobrej stanie.

Został przewieziony do placówki Straży Granicznej gdzie mógł wrócić do sił. Następnie trafił pod opiekę kuratorium. Syryjczyk trafi do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE