Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie - apeluje Straż Miejska

2021-06-17 10:35 EWW
Apel Straży Miejskiej
Autor: pixabay.com

Nadciągają upały. Dziś (17.06) w Białymstoku temperatura wzrośnie do 27 °C, a w weekend na termometrach w stolicy Podlasia 30 °C.

Białostocka Straż Miejska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwiększenie uwagi i czujności.

- Przekazujemy dziś plakaty informacyjne spółdzielniom mieszkaniowym a za ich pośrednictwem administracjom i klubom osiedlowym, aby w ten sposób zaapelować i uczulić rodziców i opiekunów, by nie pozostawiali swoich pociech w aucie w upalny dzień. Nawet na chwilę, nawet, by załatwić szybką sprawę. Niewiele trzeba, aby doszło do tragedii- czytamy w komunikacie Straży Miejskiej.

Temperatura w aucie rośnie bardzo szybko. Już po 10 minutach może wzrosnąć o 20 °C. Pozostawiony na słońcu samochód nagrzewa się nawet do 90 stopni! Kiedy zauważymy zamknięte w samochodzie dziecko lub zwierzę dzwońmy pod numer 986 lub 112. W celu ratowania życia lub zdrowia zamkniętego w samochodzie dziecka lub zwierzęcia mamy prawo użyć wszelkich środków, aby wydostać poszkodowanych z auta – włącznie z wybiciem szyby.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE