Nastolatkowie na motocyklach uciekali policji. Jeden upadł w trackie pościgu [WIDEO]

2021-03-02 14:35
Nastolatkowie na motocyklach uciekali policji
Autor: KWP Białystok Nastolatkowie na motocyklach uciekali policji

Policjanci z grupy SPEED pod Łyskami koło Białegostoku zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy jechali bez tablic rejestracyjnych. Młodzi kierowcy w wieku 19 i 16 lat nie mieli też uprawnień do kierowania takimi pojazdami i uciekali. Popisy młodych kierowców zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie.

W minioną sobotę pod Łyskami koło Białegostoku kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed nagrała niebezpieczną jazdę młodych motocyklistów. Wybrali się oni na przejażdżkę drogą serwisową wzdłuż ekspresowej "ósemki". Mundurowi postanowili skontrolować dwa poruszające się bez tablic rejestracyjnych motocykle. Wtedy ich kierowcy, nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczęli uciekać.

Rozpoczął się pościg. W jego trakcie mężczyźni wykonywali niebezpieczne manewry i mieli trudności z opanowaniem jednośladów. Jeden z uciekinierów stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się wraz z maszyną. Okazał się nim 19-latek. Drugi, młodszy kierujący w wieku 16 lat wpadł niedługo potem. Okazało się, że obaj niedoszli uciekinierzy są obaj mieszkańcami gminy Juchnowiec Kościelny. Kierowali motocyklami, nie posiadając wymaganych uprawnień.

19-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Losem młodszego niedoszłego uciekiniera zajmie się sąd rodzinny.

Podlaskie. Dwóch młodych motocyklistów uciekało przed policjantami. 19-latek wywrócił się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE