Nastolatkowie chcieli ukraść samochód bez akumulatora. Wpadli, montując kradziony

2021-04-28 13:28
Nastolatkowie chcieli ukraść samochód bez akumulatora
Autor: KWP Białystok Nastolatkowie chcieli ukraść samochód bez akumulatora

18 i 19-latek usiłowali ukraść samochód z jednego z parkingów na osiedlu Bema. Na swoje nieszczęście w trakcie próby kradzieży napotykali na kolejne przeszkody. Najpierw okazało się, że w aucie nie ma akumulatora. Potem gdy niedoszli złodzieje montowali kradziony, na miejsce przyjechała policja.

Wydarzenia rozegrały się w poniedziałek, 26 kwietnia. Po godzinie 12 dyżurny białostockiej jednostki Policji otrzymał informację, że na osiedlu Bema dwóch mężczyzn próbuje ukraść samochód. Zgłaszający dodał, że przepchnęli oni auto na parking przy sąsiednim bloku. Prawdopodobnie nie było w nim akumulatora.

Przybyły na miejsce patrol białostockiej prewencji zauważył przy opisanym przez zgłaszającego samochodzie dwóch mężczyzn, którzy majsterkowali przy akumulatorze. Chwilę później okazało się, że żaden z nich nie jest właścicielem pojazdu.

Mundurowi ustalili, że podejrzani chcieli ukraść samochód, ale ich plan pełen był niespodzianek. Najpierw w pojeździe stwierdzili brak akumulatora, a w momencie, gdy montowali do niego innego skradzionego wcześniej akumulator, nagle pojawili się policjanci.

18 i 19-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 27.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE