Region

Najniebezpieczniejsze powiaty w Podlaskiem. W tych regionach trzeba uważać. Najnowsze dane

2024-03-10 18:36

Znamy najniebezpieczniejsze powiaty w województwie podlaskim. Wiecie, gdzie jest na Podlasiu najgorzej? Mamy najnowsze dane od podlaskiej policji. W tych regionach Podlasia lepiej uważajcie. Ranking najgorszych powiatów pod względem bezpieczeństwa znajdziecie w naszej galerii.

Według portalu polskawliczbach.pl najniebezpieczniejszym miastem w całej Polsce są Mysłowice. Tak wygląda z najnowszych ogólnodostępnych danych za 2022 roku. Co istotne ranking przygotowany jest na podstawie wszystkich rodzajów przestępstw, dlatego znajdziemy tam zarówno te o największych szkodliwości, jak również tych drobnych. 

Najniebezpieczniejsze miasta w Polsce

Pod względem liczby wszystkich przestępstw na 1000 mieszkańców, najbardziej niebezpieczne miasta w Polsce, to: 

  1. Mysłowice. 
  2. Wąbrzeźno.
  3. Grajewo. 
  4. Rajgród. 
  5. Szczuczyn.
  6. Katowice. 
  7. Nowy Sącz.
  8. Gołdap.
  9. Włocławek.
  10. Sopot.

Najniebezpieczniejsze powiaty na Podlasiu

Według opublikowanego niedawno raportu Komisji Europejskiej, Białystok zajmuje 1. miejsce w Polsce i 4. w UE pod względem bezpieczeństwa. Aż 86 proc. przebadanych białostoczan uważa, że w ich mieście można bez obaw spacerować po zmroku. Na portalu poranny.pl pojawiły się jednak najnowsze dane o przestępczości w województwie podlaskim. Jak w tym zestawieniu uplasował się Białystok? W obliczu raportu Komisji Europejskiej możecie być zaskoczeni wynikami.

Protest rolników w Podlaskiem. Tak wyglądał strajk w okolicach Białegostoku