Perspektywy? Tu są najlepsze. TOP 10 liceów ogólnokształcących w Białymstoku

2020-01-10 11:14

Jeszcze ciepły ranking Perspektywy 2020 jest już dostępny w internecie. Jak tym razem wypadły w nim podlaskie licea? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najlepszych liceów ogólnokształcących w Białymstoku. Które szkoły znalazły się na podium?

Coroczny ranking Perspektywy 2020 ocenia szkoły średnie pod względem jakości kształcenia oraz wyników, jakie osiągają ich uczniowie. Wysoko w skali ogólnopolskiej uplasowały się niektóre szkoły w Białymstoku. Przyjrzeliśmy się rankingowi i wyłoniliśmy TOP 10 liceów ogólnokształcących w stolicy województwa podlaskiego. Które z nich zajęły zaszczytne miejsca na podium? Zgodnie z metodologią badania oceniano je na podstawie trzech kryteriów, które stanowiły: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu posłużyły dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół, czyli: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. Twórcy rankingu zaprezentowali w zestawieniach jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Pełny ranking znajdziesz tutaj: http://licea.perspektywy.pl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE