Najciekawsze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Białymstoku. Sprawdź, na co warto oddać głos

i

Autor: Adam Ludwiczak/ UM Białystok Najciekawsze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Białymstoku. Sprawdź, na co warto oddać głos

Budżet Obywatelski 2024

Najciekawsze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Białymstoku. Sprawdź, na co warto oddać głos

2023-10-04 16:09

Głosowanie na Budżet Obywatelski 2024 wystartowało we wtorek 26 września i potrwa do 9 października. Z tej okazji postanowiliśmy pomóc niezdecydowanym i wybraliśmy najciekawsze projekty w Białymstoku, na które możecie oddać swój głos. Czy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 przygotowano ciekawe propozycje? Nasze najciekawsze projekty znajdziecie poniżej.

Budżet Obywatelski Białystok 2024

Na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku można głosować od 2013 roku. Jak wynika z informacji białostockiego Centrum Aktywności Społecznej dotychczas w ramach tej akcji zrealizowano ponad 250 projektów. Jesienią 2023 roku mieszkańcy Białegostoku ponownie mogą wybrać projekty do realizacji.

Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski 204 w Białymstoku

We wtorek 26 września wystartowało głosowanie na Budżet Obywatelski 2024 w Białymstoku. Zgłoszono 184 projekty – z tego 119 zakwalifikowało się do głosowania. Głosować można do 9 października. Jeśli nadal nie zdecydowaliście się, na kogo oddać swój głos, możecie zasugerować się naszymi propozycjami. Poniżej znajdziecie subiektywną listę najciekawszych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Białymstoku.

Budżet Obywatelski Białystok 2024 – najciekawsze projekty

Naszym zdaniem najciekawsze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Białymstoku:

  • Ścieżka wzdłuż rzeki Białej (Projekt zakłada budowę utwardzonej ścieżki żwirowej oraz instalację ławek i śmietników wzdłuż koryta rzeki Białej.)
  • Niech Białystok się zieleni (Projekt polega na przekształceniu niezagospodarowanych terenów w miejski las.)
  • DJ-je na Dojlidach – Muzyczna Plaża (Projekt zakłada utworzenie strefy muzycznej na Plaży w Dojlidach. W ramach projektu powstanie stoisko dj-skie, które funkcjonowałoby w weekendy w sezonie letni.)
  • Bookoteka dla człowieka (Projekt obejmuje modernizację i wyposażenie czterech pomieszczeń biblioteki (magazyn książek, wypożyczalnia, czytelnia i multimedialne centrum informacji), modernizację łazienki celem dostosowania jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace zakładają m.in wymianę instalacji elektrycznej, grzejników, podłóg, likwidację progów, malowanie ścian. Dodatkowo zostanie wykonana pochylnia zewnętrzna oraz zakupiony schodołaz.)
  • Rondo Jagiellonii z flagą Jagiellonii (Projekt zakłada ustawienie na Rondzie Jagiellonii masztu flagowego wraz z flagą Klubu Jagiellonia Białystok oraz podświetleniem umiejscowionym na każdym z krańców ronda.)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE