TOP 15 najpoczytniejszych autorów w 2022 roku. Sprawdź, kto był najczęściej czytany przez Polaków!

i

Autor: pexels.com TOP 15 najpoczytniejszych autorów w 2022 roku. Sprawdź, kto był najczęściej czytany przez Polaków!

Stan Czytelnictwa

Najchętniej czytani autorzy w Polsce w 2022 roku. Sprawdź najpoczytniejszych polskich autorów

2023-09-21 13:23

Badanie stanu czytelnictwa w Polsce co roku wywołuje spore zamieszanie. Najważniejszą informacją, jakiej wypatrujemy w zestawieniu Biblioteki Narodowej, to lista najpoczytniejszych autorów w Polsce. Kto wygrał w 2022 roku? Lider ciągle jest ten sam, ale za jego plecami jest bardzo ciekawie! Sprawdź, kto jest najchętniej czytanym autorem w Polsce.

Najpoczytniejsi autorzy w Polsce. To ich książki znajdziemy na czołowych półkach w Empiku, oni zarabiają najwięcej, a w związku z tym są najchętniej wydawani na naszym rynku. I chociaż od kilku lat klasyfikację najpoczytniejszych autorów w Polsce zdominował Remigiusz Mróz, to tuż za jego plecami nieustannie trwa wymiana nazwisk. Kto był najchętniej czytanym autorem w Polsce w 2022 roku?

CZYTAJ TAKŻE: Na Pomorzu czytamy mało książek, a najczęściej... kryminały. Jest nowy, zaskakujący raport!

Badanie czytelnictwa 2022 w Polsce

Stan czytelnictwa w Polsce co roku bada Biblioteka Narodowa. To właśnie dzięki ich danym wiemy, którzy autorzy byli najczęściej czytani w 2022 r. Właśnie na ich podstawie przygotowaliśmy TOP 15 najczęściej czytanych autorów w Polsce. Dzięki badaniom czytelnictwa 2022 w naszym kraju wiemy np., że najchętniej czytanym gatunkiem jest literatura kryminalna, najczęstszym źródłem informacji o książkach są znajomi, a najczęściej nowe pozycje czytamy dzięki pożyczeniom lektur od przyjaciół i najbliższych.

TOP 15 najczęściej czytanych autorów w Polsce w 2022 roku

Którzy autorzy byli najchętniej czytani w Polsce w 2022 roku? Jak już wiemy, na liście ponownie bardzo wysoko znalazł się Remigiusz Mróz. Ale jak wyglądają kolejne miejsca klasyfikacji? W poniższej galerii znajdziesz 15 najpoczytniejszych autorów w Polsce w 2022 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE