Suwałki. 25-letni podpalacz wzniecał ogień, używając zapalniczki

i

Autor: pixabay Suwałki. 25-letni podpalacz wzniecał ogień, używając zapalniczki

Młody podpalacz zatrzymany. 25-latek z zapalniczką polował na śmietniki

2020-12-08 12:33

Suwalscy policjanci zatrzymali 25-letniego podejrzanego o podpalenie kontenerów w wiacie śmietnikowej. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych tuż po tym, jak podpalił kolejny pojemnik ze śmieciami.

Jechał Porsche 135 km/h w obszarze zabudowanym

W minioną sobotę tuż przed północą dyżurny z suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Andersa płonie kontener w wiacie śmietnikowej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

W czasie, gdy mundurowi prowadzili czynności w jednej wiacie, zauważyli ogień w kolejnej, oddalonej około 300 metrów. Natychmiast przerwali pracę i pobiegli w stronę płonącego kontenera. Na miejscu zauważyli wybiegającego z wiaty mężczyznę, za którym bez rzucili się w pościg.

Chwilę później "uciekinier" był już w ich rękach. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Suwałk, który, uciekając, próbował jeszcze wyrzucił zapalniczkę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 4 tysiące złotych. Wczoraj 25- latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w związku z występkiem chuligańskim.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w związku z występkiem o charakterze chuligańskim może być dodatkowo zwiększona o połowę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE