Jagiellonia Białystok z pucharem od marszałka i kibiców [ZDJĘCIA]

2020-08-24 8:40

Młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok mogli się poczuć prawie jak triumfatorzy piłkarskiej Ligi Mistrzów. Puchar z rąk wicemarszałka województwa, najwyższy stopień podium, z głośników "We are the champions" i sypiące się na głowy złote konfetti.

Jagiellonia Białystok

Pod patronatem marszałka województwa odbył się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży piłkarski turniej chłopców z rocznika 2009 zorganizowany przez grupę "rodziców - kibiców" zespołu Młodzieżowego ŁKS Łomża (MŁKS).    

- Wspaniale walczą drużyny na boisku, ale niemniej wspaniała jest drużyna rodziców - kibiców. Serdecznie dziękuję wszystkim za entuzjazm i zaangażowanie w organizację takiej imprezy - mówił Marek Olbryś. - Mam nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne, zapewne także w Białymstoku, Suwałkach i innych ośrodkach, a my jako lokalny parlament postaramy się to wspierać. Zawodnikom życzę wspaniałych karier na miarę Roberta Lewandowskiego i mam nadzieję, że za kilka - kilkanaście lat wielu z tych chłopców z łomżyńskiej murawy zobaczymy na stadionach świata - dodał wicemarszałek.

Jako dodatkowy prezent od urzędu marszałkowskiego wręczył wraz żoną Bogumiłą torby na sprzęt sportowy gospodarzom, czyli zawodnikom Młodzieżowego Klubu Sportowego (MŁKS).        

- Jako rodzice bywamy na podobnych turniejach, a tym razem my zaprosiliśmy najlepsze kluby z naszego województwa, a także ze sporej części Polski - od Radomia po Olsztyn. Chłopcy walczą dzielnie. Mam zaszczyt być mamą zawodnika i wiem, że piłka jest jednym z najważniejszych elementów w życiu mojego syna, czyli także dla mnie i męża. Dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego mogliśmy zakupić nagrody, puchary i medale nie tylko za miejsca na podium, ale dla wszystkich uczestników i trenerów - mówiła Katarzyna Karolak, jedna z głównych organizatorek.

140 zawodników z różnych stron Polski

W łomżyńskim turnieju udział wzięło 10 zespołów, czyli około 140 zawodników. Wraz trenerami i  opiekunami oraz kibicami przyjechali z Białegostoku i Suwałk, a także z Radomia, Olsztyna, Płocka, Ostrołęki,  Sulejówka i miejscowości Olszewo-Borki koło Ostrołęki. Rozgrywki odbyły się  systemem "każdy z każdym", czyli każda drużyna rozegrała od rana do zmroku po 9 spotkań. Jak jednak zauważył prowadzący imprezę Piotr Barbachowski, młodym sportowcom energii starczyłoby jeszcze na kilka godzin biegania. Organizatorzy, trenerzy i widzowie podkreślili wysoki i wyrównany poziom rywalizacji. Nie było żadnych "pogromów", tylko niemal wyłącznie zacięte, wyrównane pojedynki             

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Grzybowski, najlepszym  obrońcą - Karol Zawadzki (obaj z Jagiellonii Białystok), bramkarzem - Dawid Jankowski (MŁKS Łomża), królem strzelców został - Michał Olesiński (Orły Płock). Nagrody (piłki z autografem Macieja Makuszewskiego) otrzymali najlepsi zawodnicy z każdej ekipy wytypowani przez kolegów i trenerów. Nagroda dla najlepszych kibiców pojechała do Sulejówka (łomżyniacy, wśród  których gardeł i rąk nie szczędzili Bogumiła i Marek Olbryś, w konkursie nie brali udziału).

Końcowa tabela Młodzieżowego Futbol Cup Łomża o Puchar Rodziców - Kibiców:

  1. Jagiellonia Białystok , 19 punktów;
  2. AP Waleczni Olszewo-Borki, 17 punktów;
  3. Orły Płock, 14 punktów;
  4. Wigry Suwałki, 13 punktów;
  5. Broń Radom, 12 punktów;
  6. Junior Białystok, 12 punktów;
  7. Victoria Sulejówek, 10 punktów;
  8. Naki Olsztyn, 8 punktów;
  9. APN Ostrołęka, 7 punktów;
  10. MŁKS Łomża, 5 punktów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE