Strongman

i

Autor: Paweł Jakubowski

Mistrzostwa Polski Strongman. Najwięksi siłacze będą rywalizować w centrum Białegostoku

2022-05-29 12:56

Najwięksi siłacze z naszego kraju zawitają na początku czerwca do Białegostoku. Na Rynku Kościuszki odbędą się Mistrzostwa ​Polski w kategorii Open.

Mistrzostwa Strongman, to najważniejsza impreza w kraju jeżeli chodzi o dźwiganie, bo zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Polski.

Zmierzą się w widowiskowych konkurencjach jak:

- Podnoszenie hantli o wadze 100 kg

- Noszenie joka o wadze 420 kg na czas

- Podnoszenie belki o wadze 180 kg

- Przewożenie taczki, na której znajduję się 5 dziewczyn

- Przysiady ze sztangą o wadze 280 kg

- Podnoszenie samochodów

- Załadunek kul od 120kg do 200 kg

– Wydarzenie o takim rozmachu to dobra okazja do promocji miasta, oraz do promowania wysiłku fizycznego i zdrowego stylu życia - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W zawodach wystąpi kilkunastu zawodników, nasz region ma reprezentować 4-5 strongmanów.

Czarnym koniem zawodów może być Marek Czajkowski, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Białostoczanin nie ma sobie równych w kategorii do 105 kg, ale nie raz udowadniał, że potrafi rywalizować z dużo cięższymi zawodnikami, nawet o wadze 150 - 160 kg.

Specjalnie na te zawodny zwiększyłam wagę o prawie 20 kg. Przygotowania przebiegły bardzo dobrze, czuję się gotowy do walki z najlepszymi - mówi Marek Czajkowski.

Mistrzostwa Polski Strongman Open

Rynek Kościuszki.  5 czerwca. godz. 15:00

Wstęp wolny

Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE