Minister potwierdził podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. Kto i ile dostanie? [TABELA]

i

Autor: pixabay.com Minister potwierdził podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. Kto i ile dostanie? [TABELA]

Minister potwierdził podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. Kto i ile dostanie? [TABELA]

2022-07-11 12:17

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek potwierdził na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że pensje nauczycieli wzrosną w przyszłym roku szkolnym o około 20 procent. Czy wszyscy jednak otrzymają podwyżkę? Kto może na nią liczyć? Dowiesz się z naszego artykułu.

Przemysław Czarnek w niedzielę był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Minister Edukacji i Nauki podczas audycji pytany był o przyszłość polskiego szkolnictwa, w tym o to, jakie zmiany szykują się już od nowego roku szkolnego. Ten rozpocznie się już 1 września 2022 r. W rozmowie Czarnek zapewnił, że wraz z nowym rokiem szkolnym nauczycieli czeka podwyżka wynagrodzenia zasadniczego. Ma ono wzrosnąć o około 20 proc.

Podwyżka dotyczy jednak wyłącznie nauczycieli początkujących (nauczyciel stażysta, nieposiadający stopnia awansu zawodowego) i od 1 września ich wynagrodzenie minimalne brutto wyniesie 3424 zł. Wynagrodzenie zasadnicze dla nauczycieli mianowanych i dyplomowanych pozostanie bez zmian (patrz tabela poniżej).

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. Kto i ile dostanie?

i

Autor: epedagogika.pl Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. Kto i ile dostanie?

Minister Edukacji i Nauki pytany był również o możliwość nauki zdalnej. - Jestem w kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Nie mamy żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia, ani od służb sanitarnych, że rozpatrywana jest nauka zdalna lub hybrydowa w szkołach - powiedział w niedzielę Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji zdradził również, że 1 września w polskich szkołach może pojawić się kolejna fala dzieci z Ukrainy. MEiN przewiduje, że może to być nawet 200 tys. uczniów.

Nauka zdalna w szkołach wróci? Czarnek komentuje wzrost liczby zakażeń

Źródło: Polskie Radio 24/epedagogika.pl

ESKA SUMMER CITY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE