Ciągle wrze na granicy polsko-białoruskiej. W środę 31 osób próbowało dostać się do Polski

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Granica polsko-białoruska

Migranci ciągle aktywni na granicy polsko-białoruskiej. W środę 31 osób próbowało dostać się do Polski

2023-02-23 10:25

Granica polsko-białoruska. 31 cudzoziemców próbowało w środę 22 lutego dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Największa grupa, w której było szesnastu obywateli Afganistanu, została zatrzymana w okolicach Lipska w województwie podlaskim.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest mocno niepewna. Tylko w środę 22 lutego do Polski nielegalnie próbowało się przedostać 31 cudzoziemców. Najwięcej nielegalnych imigrantów pochodziło z Afganistanu. Zostali oni zatrzymani w okolicach Lipska.

Od początku lutego odnotowano 1047 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski - poinformowała SG w czwartek rano na Twitterze. W styczniu zatrzymano 1440 migrantów, którzy próbowali nielegalnie dostać się przez tę granicę do naszego kraju.

Zapora elektroniczna na granicy polsko-białoruskiej

Kończy się budowa na granicy polsko-białoruskiej zapory elektronicznej, czyli systemu kamer i czujników. Jest ona uzupełnieniem - zbudowanej w ub. roku na 186 km granicy - zapory stalowej o wysokości 5,5 m.

Zapora elektroniczna będzie docelowo miała nieco ponad 200 km długości. Gotowych jest 10 z 11 odcinków tej bariery. Obecnie działa ona na 181 km. Trwają jeszcze prace na ostatnim, blisko 25-kilometrowym odcinku, w okolicach Narewki i Białowieży.

Granica polsko-białoruska. Służby Łukaszenki przygotowują imigrantów do sforsowania granicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE