Mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) oraz turyści mogą od soboty korzystać z miejskiego systemu rowerowego Suwer. Użytkownicy mają do dyspozycji 160 rowerów, które stoją na 16 stacjach.

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Region

Mieszkańcy Suwałk mogą korzystać z miejskiego systemu rowerowego. To już 3. sezon Suwera!

2023-04-01 14:20

Mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) oraz turyści mogą od soboty korzystać z miejskiego systemu rowerowego Suwer. Użytkownicy mają do dyspozycji 160 rowerów, które stoją na 16 stacjach.

Suwer powstał w 2021 roku i kosztował ponad 2 mln zł. Użytkownicy mogą korzystać ze 160 rowerów, w tym 142 zwykłych, 15 elektrycznych i trzech tandemów.

„Rozpoczynamy trzeci sezonu Miejskiego Systemu Rowerowego Suwer. Zakończył się serwis i oględziny wszystkich rowerów. Otrzymaliśmy zapewnienie, że rowery są przygotowane do sezonu. Jednoślady są czyste, baterie naładowane, łańcuchy naprężone i przesmarowane, koła napompowane. Wszystko działa bez zarzutu” – poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Magistrat poinformował, że w ubiegłym roku rowery były użytkowane przez 40 tys. godzin. Skorzystało z nich ponad 9 tys. użytkowników, którzy skorzystali z jednośladów ponad 80 tys. razy. Aż 90 proc. wypożyczeń stanowiły krótkie przejazdy do jednej godziny.

To trzeci sezon Suwera. W tym roku miastu kończy się umowa z operatorem. Niedługo zostanie ogłoszony przetarg na prowadzenie systemu w latach kolejnych. Samorząd chce ustawić nowe stacje poza miastem, na terenie wiejskiej gminy Suwałki.

Suwałki. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Wcześniej zrobił coś głupiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE