Duchy, cienie, głosy... W tych miejscach w Białymstoku straszy [ZDJĘCIA]

2020-01-16 7:00

Domy, muzea, areszty, kamienice. Są w Białymstoku miejsca owiane złą legendą, w których ponoć straszy. Ile w tym prawdy?

Legend o Białymstoku i Podlasiu nie brakuje. Również tych strasznych. Związane są one zarówno z ludźmi, jak i miejscami, które kiedyś istniały, ale też wciąż są obecne na mapie stolicy województwa podlaskiego. Na fanpage'u "Miejsca w Białymstoku, w których straszy" administratorzy i użytkownicy podzielili się historiami i zjawiskami, które do tej pory trudno wyjaśnić.

Czy są prawdziwe?

Większości odpowiedzi prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Niektóre należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ ludzka wyobraźnia potrafi być nieograniczona i często projektuje wizje na podstawie lęków ukrytych w podświadomości. Nie zmienia to jednak faktu, że straszne historie, które sobie opowiadamy, budzą zaciekawienie. Niejednokrotnie po prostu lubimy w nie wierzyć, by poczuć dreszczyk emocji.

Czy miejsca w Białymstoku, w których straszy, istnieją naprawdę? Ciekawi wrażeń mogą się do nich wybrać i sprawdzić na własnej skórze, ile prawdy kryją opowieści. Sprawdźcie w naszej galerii, gdzie należałoby szukać odpowiedzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE