"Miejsce dzieci nie jest w lesie". Protest przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie

2021-10-23 17:10
protest przy strazy granicznej
Autor: Paweł Jakubowski

Przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie kilkaset osób zaprotestowało wobec nieludzkiemu traktowania uchodźców na polsko- białoruskim pograniczu. W Michałowie pojawiły się również byłe pierwsze damy: Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska.

Inicjatorkami akcji "Matki na granicę" są działaczki z Dolnego śląska, a wsparły ich kobiety z różnych regionów Polski, które w sobotę (23.10) pojawiły się w Michałowie.

Ponad 300 osób trzymało w rękach transparenty i skandowało: "Stop torturom na granicy", "W lesie zbierajmy grzyby, nie ciała", "Tam umierają dzieci", "Stop łapankom na granicy" czy "Miejsce dzieci nie jest w lesie".

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska odczytały apel, w którym domagały się, aby do strefy objętej stanem wyjątkowym były dopuszczone organizacje humanitarne oraz dziennikarze.

- Szczególnie nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci.  Państwo polskie ma wystarczająco dużo instrumentów, by oddzielić tych, którzy niosą zagrożenie od tych, którzy potrzebują pomocy - brzmiała treść apelu

Zaskakujące prognozy gospodarcze na 2022 rok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE