Michal Sacek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Czech z marszu stał się najdroższym piłkarzem w drużynie

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Na zdjęciu Michal Sacek z dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok Łukaszem Masłowskim

Michal Sacek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Czech z marszu stał się najdroższym piłkarzem w drużynie

2023-02-02 20:17

Jagiellonia Białystok dokonała trzeciego wzmocnienia w 2023 r. Z żółto-czerwonymi związał się czeski środkowy pomocnik Michal Sacek. 26-latek trafił do Jagiellonii ze Sparty Praga. Czech podpisał 2,5-letnią umowę.

Jagiellonia Białystok dopięła trzeci transfer

Od kilku dni mówiło się, że Michal Sacek wkrótce może dołączyć do Jagiellonii Białystok, jeszcze w czwartek po południu pisaliśmy, że żółto-czerwoni dogadali się z zawodnikiem w sprawie indywidualnej umowy i czekają na decyzję Sparty Praga. Czesi szybko jednak zgodzili się na transfer środkowego pomocnika, który w ostatnim czasie i tak nie grał regularnie. Michal Sacek jest trzecim wzmocnieniem Jagiellonii Białystok w 2023 r.

Kim jest Michal Sacek?

Michal Sacek to wychowanek Sparty Praga, od wiosny 2017 r. podstawowy zawodnik tego klubu. Był jednym z najważniejszych piłkarzy Sparty, z którą w sezonie 2019/20 wywalczył Puchar Czech. Czterokrotnie zajmował trzecie miejsce w tamtejszej ekstraklasie, raz został wicemistrzem kraju. W barwach Sparty rozegrał 22 mecze w europejskich pucharach. Sacek ma na koncie także jeden występ w seniorskiej reprezentacji Czech.

Michal Sacek najwyżej wycenianym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

Przyjście Michala Sacka do Jagiellonii Białystok wzmocniło środek pola drużyny Macieja Stolarczyka, ale również znacząco podniosło wartość zespołu. Czech od teraz jest najdroższym zawodnikiem żółto-czerwonych. Sacek na portalu transfermarkt.pl jest wyceniany na 1,5 mln euro, a cała drużyna na prawie 12 mln euro.

Najbardziej wartościowi piłkarze Jagiellonii Białystok:

  1. Michal Sacek – 1,5 mln euro.
  2. Marc Gual – 1,2 mln euro.
  3. Jesus Imaz i Nene – 1 mln euro.
  4. Taras Romanczuk i Tomas Prikryl – 600 tys. euro.
  5. Bojan Nastić – 550 tys. euro.
Jagiellonia Białystok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE