Mieszkania komunalne

i

Autor: Fot: Adam Ludwiczak

Miasto Białystok przekazało mieszkańcom 28 nowych mieszkań

2023-01-31 10:19

W Białymstoku została oddany do użytku nowy blok komunalny. Znajduje się na osiedlu TBS przy ulicy Pileckiego. Klucze otrzymało 28 rodzin.

Blok przy ul Pileckiego budowany był od 2021 roku. Posiada 28 lokali mieszkalnych i 31 miejsc postojowych na parkingu naziemnym. Mieszkania mają powierzchnię od 25 mkw do prawie 59 mkw.

Zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w Białymstoku jest bardzo dużo. Obecnie o przyznanie lokum jest kilkaset wniosków.

Do nowego bloku pierwsi mieszkańcy już otrzymali klucze.

To jest ogromna radość. Czekaliśmy około dwóch lat. Teraz zaczynamy nowa kartę w naszym życiu- mówią Julita i Wiesław Woronowicz, którzy w lokalu zamieszkają wraz z trójką dzieci

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Białymstoku od 1997 r. do 2022 r. wybudowało 51 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 2717 lokali mieszkalnych. 

Tak zaczynała Roksana Węgiel. O TAKIEJ karierze marzy wiele osób!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE