Lipsk. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna poczty

i

Autor: KPP Augustów Lipsk. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna poczty

Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna poczty. Miał nietypowe wytłumaczenie

2021-01-15 7:51

Policjanci z Lipska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Młody mieszkaniec Lipska strzelał z wiatrówki w okna placówki pocztowej. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.

We wtorek, 12 stycznia, dzielnicowi z Posterunku Policji w Lipsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Do zdarzenia doszło na przełomie grudnia i stycznia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna oddał 12 strzałów z wiatrówki w kierunku placówki pocztowej. W wyniku tego 5 okien w budynku zostało uszkodzonych. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

Tuż po otrzymaniu zawiadomienia policjanci wytypowali podejrzanego w tej sprawie. Okazał się nim młody mieszkaniec Lipska, który jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Tłumaczył, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, od dłuższego czasu spożywał alkohol i nic nie pamięta.

Za zniszczenie mienia sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz też: Rolnicy Podlasie. Nowe odcinki bez Gienka i Andrzeja z Plutycz? Mają już dość

Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE