Mężczyzna na kwarantannie do policjantów: Za 5 minut alkohol i pizza, bo będę zarażał!

i

Autor: KWP Białystok Mężczyzna na kwarantannie do policjantów: "Za 5 minut alkohol i pizza, bo będę zarażał!"

Mężczyzna na kwarantannie do policjantów: "Za 5 minut alkohol i pizza, bo będę zarażał!"

2020-03-26 22:59

Białystok. Jak w 5 minut załatwić sobie darmową pizzę i alkohol? Próbował to sprawdzić mieszkaniec Białegostoku. Wybrał jednak dość nietypowy i nieodpowiedzialny sposób. Zgłosił się do policjantów z komunikatem: „za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał...”. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Koronawirus: kwarantanna w Białymstoku. "Za 5 minut alkohol i pizza, bo będę zarażał!" 

W poniedziałek tuż przed godziną 19 dyżurny białostockiej komendy odebrał nietypowe zgłoszenie od mężczyzny objętego kwarantanną. Zgłaszający zażądał, aby policjanci przywieźli mu pizzę i alkohol. Zagroził, że w przypadku odmowy sam pójdzie do sklepu, będzie tam kichał, kaszlał i zarażał koronawirusem inne osoby.

Zobacz też: Koronawirus: PILNE! Od środy rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu!

Mundurowi pojawili się na miejscu zgłoszenia już po kilku minutach od jego otrzymania. Spotkali się tam agresją ze strony objętego kwarantanną mężczyzny. Rzucał w nich wyzwiskami z jednego z balkonów. Jego zachowanie wskazywało na to, że jest pijany. Policjanci stanowczo powiedzieli mężczyźnie, że ma przestrzegać wprowadzonych ograniczeń i stosować się do zasad wynikających z kwarantanny. Po kilku minutach rozmówca wszedł z powrotem do mieszkania.

Co swoim zachowaniem zyskał białostoczanin? Na pewno nie "pizzę i flachę". Odpowie za to za używanie niecenzuralnych słów w miejscu publicznym, a także za bezpodstawne wezwanie patrolu policji.

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?

Policja kolejny raz apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

- W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dowiedz się więcej o koronawirusie z naszych podcastów:

Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?