Matura 2021. Przecieki z matematyki! „Osiemnastokąt foremny” na maturze? [ODPOWIEDZI, ARKUSZE 05.05.2021]

2021-05-05 9:03
Matura 2021. Przecieki z matematyki: „Osiemnastokąt foremny” na maturze?
Autor: pexels Matura 2021. Przecieki z matematyki: „Osiemnastokąt foremny” na maturze?

Matura z matematyki odbędzie się już w środę, 5 maja. Po wczorajszej aferze z rozprawką z „Lalki” na maturze z polskiego dziś jednymi z najpopularniejszych haseł w Internecie są „Podlasie” i… „osiemnastokąt foremny”. Czy to znaczy, że są przecieki z matematyki na Podlasiu?

Matura 2021 rozpoczęła się zaraz po majówce. 4 maja uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, natomiast w środę, 5 maja, przystąpią do matury z matematyki. Jednymi z najgorętszych haseł w Internecie są „matura 2021”, „Podlasie” oraz… „osiemnastokąt foremny”. Ostatnia fraza w Google Trends wystrzeliła w gorę 4 maja o godz. 22, a potem następnego dnia, około godziny 8 rano. Czy to oznacza, że na Podlasiu pojawiły się przecieki z matury z matematyki?

Czytaj też: Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki?

Trendy Google rozgrzewają polski internet, a szczególnie Twittera. Maturzyści publikują kolejne zdjęcia z wynikami wyszukiwania, starając się przewidzieć, czy faktycznie zadania na maturze z matematyki dotyczyć będą osiemnastokątu foremnego. Innymi popularnymi frazami wśród wyszukań są: funkcja liniowa, ośmiokąt foremny oraz mediana. W mediach społecznościowych sypią się komentarze:

Jeśli to prawda to wyjdę od razu z tej sali.

Podlasie to taka cicha woda przez cały rok nic o nich nie słychać jakby nic sie tam nie działo a tu przed maturami Podlasie agenci i coroczne przecieki zaśmianie totalnie.

nawet nie wiecie jak mnie cholernie smieszy ze codziennie podlasie ma jakies przecieki maturalne i nagle z dupy podejrzane wyszukiwania z ich wojewodztwa dotyczace lektur i konkretnych tematow, nie wiem czy czas zaczac doceniac czy j***c podlasie

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego

Matura 2021. Przecieki z matematyki: „Osiemnastokąt foremny” na maturze?

Nieoficjalnie żartuje się już, że Podlasie zostanie oficjalną polską stolicą matur. Przypomnijmy bowiem, że w ubiegłym roku również w północno-wschodniej Polsce podejrzewano przecieki na maturze z języka polskiego. Chodziło o wyszukania dotyczące „motywów fantastycznych”, które potem faktycznie pojawiły się na egzaminie pisemnym.

W poniedziałek, 4 maja, powtórzyła się sytuacja sprzed roku, ponieważ w Google Trends na Podlasiu mocno wyszukiwaną frazą był „motyw ambicji” w „Lalce” Bolesława Prusa. Na maturze z polskiego pojawiły się tematy:

  • Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury 
  • Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem, uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi obiecanej" W. Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury.

Matura z matematyki - 5 maja. Kiedy odpowiedzi, zadania, arkusze CKE?

Matura 2021 z matematyki rozpocznie się o godzinie 9. Zdający egzamin dojrzałości przystąpią wówczas do obowiązkowego pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym zaplanowany jest na wtorek, 11 maja 2021 r., na godzinę 9.00.

Kiedy w internecie pojawią się odpowiedzi, zadania, rozwiązania i arkusze CKE? Powinno to nastąpić niedługo po zakończeniu egzaminów. Arkusze maturalne z matematyki znajdziecie także w naszym serwisie: Matura 2021 - matematyka poziom podstawowy. Zadania, odpowiedzi, arkusze CKE 5 maja

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE