Mandat za śnieg. Jaka kara grozi za nieodśnieżony chodnik? Straż Miejska ostrzega

2021-01-13 12:38
Jaki mandat za nieodśnieżoną posesję? Straż Miejska ostrzega
Autor: Straż Miejska w Białymstoku Jaki mandat za nieodśnieżoną posesję? Straż Miejska ostrzega

Prawdziwa zima zawitała do Białegostoku i województwa podlaskiego. Intensywne opady śniegu rozpoczęły się w środę, w godzinach nocnych. Straż Miejska przypomina, że na każdym właścicielu posesji ciąży obowiązek jej odśnieżenia. Za jego niedopełnienie grozi mandat.

Mandat za śnieg, czyli kara za nieodśnieżony chodnik

W związku z intensywnymi opadami śniegu białostocka Straż Miejska przypomina właścicielom, zarządcom oraz innym osobom administrującym nieruchomościami o tym, że są oni zobowiązani do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości. Do takich obowiązków należy oczyszczanie chodników ze śniegu i lodu, jak też usuwanie błota i innych zanieczyszczeń.

- Dopuszcza się możliwość pryzmowania śniegu i lodu na skraju chodnika od strony jezdni - tłumaczy Marta Rybnik z SM w Białymstoku. - Jednak nie może on utrudniać ruchu pieszych i pojazdów oraz nie może być zgarniany bezpośrednio z chodników na jezdnię. Śliskość chodników powinna być likwidowana poprzez posypywanie chodników np. piaskiem.

Jaki mandat grozi za nieodśnieżoną posesję?

Marta Rybnik przypomina również, że właściciele powinni usuwać m.in. sople z dachów i gzymsów budynków bezpośrednio sąsiadujących z drogami i chodnikami.

Zaniedbania w omawianym obszarze mogą grozić surową karą. Mowa o mandacie karnym w wysokości do 500 zł. Białostocka Straż Miejska zwraca uwagę, że warto poświęcić chwilę na zapewnienie porządku wokół naszej posesji, ponieważ brak inicjatywy w tym zakresie może słono kosztować.

Atak zimy w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE