Białostocki vloger zarabia milion złotych w jeden dzień. Sprzedając coś, czego nie ma

2020-02-05 12:20 hz

Jak zarobić milion złotych w jeden dzień, a kolejny - w tydzień? Odpowiedź na to pytanie zna Maciej Aniserowicz - białostocki vloger i programista, autor projektu SlowBiz oraz bloga devstyle.pl. Zarabia kosmiczne sumy, sprzedając produkty, których... nie ma.

Maciej Aniserowicz. Białostocki vloger zarabia kilka milionów zł w parę dni

Kim jest Maciej Aniserowicz? 

Aktualnie jestem przedsiębiorcą i “twórcą internetowym” (sic!). I, co ważniejsze: męczy mnie wszechobecny wyścig szczurów. Wierzę, że nie jestem w tym osamotniony. Wierzę też, że można robić biznesy inaczej: wolniej i bez spiny - pisze na swojej stronie - Nikt nie wciśnie mi kitu, że pracując po 14 godzin dziennie, możesz zadbać o zdrowie (fizyczne i psychiczne!), odpocząć i spędzić czas ze swoim dzieckiem.

"Zeus, jak mogłeś?!" Białostoczanie zachwyceni promocją miasta w teledysku

Z takiej postawy zrodził się SlowBiz - pomysł na to, jak prowadzić biznes bez wiecznej pogoni za sukcesem, pracowania po 14 godzin w ciągu doby i prób wiązania końca z końcem, by zarobić jak najwięcej. To autorska inicjatywa Macieja Aniserowicza, którą od pewnego czasu stara się propagować, prowadząc vlog i występując publicznie. A także - przede wszystkim - prowadząc swój własny biznes.

SlowBiz to jednak nie powód, a wynik tego, że białostoczanin stał się nagle milionerem i zwolnił. Co takiego robił wcześniej?

Maciej Aniserowicz. Vloger, przedsiębiorca, milioner

Maciej Aniserowicz sam o sobie twierdzi, że jest emerytowanym programistą z kilkunastoletnim doświadczeniem. Fachem tym zajmował się w warszawskich i białostockich firmach. W międzyczasie założył bloga i vloga devstyle.pl, prowadził podcast DevTalk, a także wydał książkę „Zawód: Programista”. Prawdziwym przełomem w jego życiu okazała się jednak sprzedaż kursów internetowych.

Marta Dobecka. Kim jest znana partnerka Dawida Podsiadło?

Co ciekawe, Aniserowicz zastosował w tej kwestii nietypowe podejście, ponieważ sprzedawał produkt, którego nie posiadał. Dlaczego? By nie tracić czasu. Odszedł bowiem od taktyki czasochłonnego tworzenia produktu, którego sprzedaż nie jest pewna. Woli najpierw zbadać, czy na to, co chce stworzyć, będzie zapotrzebowanie, a zebrawszy zadowalającą liczbę zamówień w przedsprzedaży, rozpocząć prace nad kursem.

- Jestem przekonany, że zarzynanie się w pracy skutkuje głównie stanami depresyjnymi. Byłem w tym miejscu i nie chcę do niego wracać. Od kiedy sięgnąłem dna, nawróciłem się i... stopniowo zwalniam - pisze na swojej stronie.

Jak zarobić 2 miliony złotych w 8 dni?

Maciej Aniserowicz cieszy się gronem wiernych fanów. Ich liczba wzrasta z roku na rok. I wcale nie kryje przed nimi, ile zarabia na kursach oraz jak to wszystko działa.

Przykładowo, na jednym ze swoich kursów, "Drodze Nowoczesnego Architekta" (DNA), wraz ze swoim zespołem w ciągu pierwszych w siedmiu dni przedsprzedaży zarobili milion złotych. Ósmego dnia stuknął im drugi milion.

Jak funkcjonuje na co dzień i działa w mediach Maciej Aniserowicz? Czym jeździ? Czy pieniądze przewróciły mu w głowie? A może nie sposób poznać po nim, że ma na koncie miliony?

Sprawdźcie sami, oglądając jego nagrania. Najciekawsze posty Macieja znajdziecie również w naszej galerii: