Lidl: Ser koryciński wycofany. GIS wykrył groźną bakterię. Kupiłeś? Możesz zwrócić

2020-06-23 8:49
Ser koryciński z Lidla wycofany. GIS wykrył groźną bakterię
Autor: Biuro Prasowe Lidl Lidl zamknięty przez miesiąc! W tym sklepie nie zrobisz zakupów

Główni Inspektorat Sanitarny wydał komunikat o wycofaniu sera korycińskiego z Lidla. Badania potwierdziły obecność groźnej bakterii w produkcie pod nazwą "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego".

Lidl wycofał ser koryciński. GIS wykrył groźną bakterię

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał komunikat o zagrożeniu związanym z obecnością bakterii Listeria monocytogenes, którą wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek sera korycińskiego z Lidla. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Biedronka i Lidl wysyłają pracowników nad Morze. Premia, opłacony dojazd i nocleg

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt: "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego".
  • Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216.
  • Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne.
  • Data produkcji: 01.06.2020.
  • Data produkcji jest jednocześnie numerem partii.
  • Należy spożyć do: 01.07.2020.

Lidl wycofał ser koryciński. Można go zwrócić

Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

- Firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu - czytamy w komunikacie GIS. 

Jak podała sieć Lidl w oficjalnym komunikacie, Przedsiębiorstwo Zarzeccy Sp. z o.o. informuje, że produkt „Ser Koryciński Swojski naturalny” wyprodukowany 01.06.2020 r. z datą ważności do 01.07.2020 r. z dniem 22 czerwca 2020 r. zostaje wycofany z powodu niewłaściwych norm jakościowych. Nie należy go spożywać. Można go zwrócić do sieci Lidl, gdzie klient otrzyma zwrot ceny zakupu.

Główny Inspektorat Sanitarny dodaje, że producent sera korycińskiego, Przedsiębiorstwo Zarzeccy Sp. z o.o., natychmiast powiadomił odbiorcę o niebezpiecznym produkcie, który może znajdować się w obrocie. Inspekcja Weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym.

Ser koryciński wycofany z powodu groźnej bakterii. Zalecenia dla konsumentów

Konsumenci powinni sprawdzić, czy posiadają wskazaną partię produktu "Ser Koryciński Swojski naturalny". Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem każdy powinien skontaktować się z lekarzem.

Tłumy na otwarciu Lidla w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE