Łapy. Zaczytana Ławka przed biblioteką oferuje darmowe audiobooki [ZDJĘCIA]

2020-11-25 8:22 hz

Zaczytana Ławka w Łapach ma inspirować przechodniów. Nie tylko swoim wyglądem, ponieważ ten wyjątkowy mebel miejski oferuje darmowe audiobooki.

ESKA XD #010

Wejście do łapskiej biblioteki od niedawna zdobi jedyna w swoim rodzaju Zaczytana Ławka. Władze gminy zakupiły ją w ramach zadania pt. "Przebudowa budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy wraz z budową windy dla osób niepełnosprawnych oraz budową pochylni dla osób niepełnosprawnych przy ul. Nowy Rynek 15 w Łapach" zrealizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łapy. Walka o "energetyki" w jednym ze sklepów. Mężczyzna kontra dwie kobiety

Tematem przewodnim Zaczytanej Ławki jest klatka.

- Pod takim tytułem na meblu odnajdziemy wiersz Michała Wrońskiego - czytamy na stronie UM w Łapach. - Każdy centymetr siedziska wypełniony jest znakomitymi obrazkami kolorowych papug i złotych klatek. Kolorowa grafika rzuca się w oczy z daleka i zachęca do zatrzymania się i wzbudzenia refleksji.

Obiekt ma inspirować przechodniów, nie tylko swoim wyglądem, ponieważ ten wyjątkowy mebel miejski oferuje darmowe audiobooki. Dzięki umieszczeniu na podeście kodu QR można tu posłuchać co miesiąc innego dzieła literackiego. W tym miesiącu jest to tom poezji Tadeusza Boya-Żeleńskiego pt. „Słówka”.

Zaczytana Ławka to projekt fundacji Zaczytani.org, której myślą przewodnią jest promocja szeroko rozumianej kultury czytelnictwa. 

- Wykorzystujemy książkę do budowania jakościowych relacji – od relacji z samym sobą, przez relacje w najbliższym otoczeniu, po relacje między całymi społecznościami i instytucjami - tłumaczą przedstawiciele fundacji. 

W swoje działania angażują przedstawicieli świata kultury, nauki i biznesu.